NAUCZANIE POCZĄTKOWE

Jeżeli chcesz sprawdzić się lub powtórzyć sobie swoją wiedzę w ciekawy sposób ta stronka jest dla Ciebie.

nauczanie
NAUCZANIE POCZĄTKOWE
Krzyżówki dla maluchów
Nasi przyjaciele (kl. III) Lekcja interaktywna wprowadzająca zagadnienie przyjaźni. Zwraca szczególną uwagę na zachowania właściwe dla prawdziwej przyjaźni. Zasób przewidziany dla klasy III. Niektóre jego elementy mogą być wykorzystane w kl. 0, I lub II.
Parki – miejsce wypoczynku (kl. II) Lekcja interaktywna wprowadzająca tematykę parku jako miejsca odpoczynku oraz ochrony roślin i zwierząt. Zwraca szczególną uwagę na postawy i zachowania proekologiczne. Zasób przewidziany dla klasy II. Niektóre jego elementy mogą być wykorzystane w kl. 0, I lub III.
Dzikie zwierzęta. Wyprawa do zoo (kl. II) Lekcja interaktywna wprowadzająca tematykę zwierząt żyjących na świecie. Zasób przewidziany dla klasy II. Niektóre jego elementy mogą być wykorzystane w kl. 0, I lub III.
W ogrodzie (kl. I) Lekcja interaktywna wprowadzająca tematykę roślin i prac prowadzonych w ogrodzie. Zasób przewidziany dla klasy I. Niektóre jego elementy mogą być wykorzystane w kl. 0, II lub III.
Jesienne obserwacje (kl. I) Lekcja interaktywna wprowadzająca zagadnienie jesieni. Ukazuje zmiany w świecie roślin, zachowanie zwierząt i ludzi jesienią. Zasób przewidziany dla klasy I. Niektóre jego elementy mogą być wykorzystane w kl. 0, II lub III.
Kolorowe sady (kl. II) Lekcja interaktywna wprowadzająca zagadnienie zbiorów owoców w sadach. Ukazuje rodzaje drzew i krzewów rosnących w sadach, prace ochronne oraz etapy przetwarzania owoców. Zasób przewidziany dla klasy II. Niektóre jego elementy mogą być wykorzystane w kl. 0, I lub III.
Wiosenne przebudzenie (kl. II) Lekcja interaktywna wprowadzająca zagadnienie przedwiośnia. Ukazuje zmiany w przyrodzie na przełomie zimy i wiosny, prezentuje przysłowia i zwyczaje dotyczące tego okresu. Lekcja wprowadza także baśń „Słowik” Ch. H. Andersena. Zasób przewidziany dla klasy II. Niektóre jego elementy mogą być wykorzystane w kl. 0, I lub III.
Ja i moje ciało (kl. III) Lekcja interaktywna wprowadzająca zagadnienie ciała ludzkiego. Ukazuje funkcjonowanie ciała ludzkiego, przybliża budowę i działanie zmysłów ludzkich. Zasób przewidziany dla klasy III. Niektóre jego elementy mogą być wykorzystane w kl. 0, I lub II.
Barwy lata (kl. III) Lekcja interaktywna wprowadzająca zagadnienie lata i wakacji. Zwraca szczególną uwagę na bezpieczny sposób spędzania wolnego czasu. Zasób przewidziany dla klasy III. Niektóre jego elementy mogą być wykorzystane w kl. 0, I lub II.
Wyprawa na pole (kl. III) Lekcja interaktywna wprowadzająca zagadnienie pola, jako miejsca pracy i życia wielu gatunków roślin i zwierząt. Przedstawia także etapy powstawania chleba, życie na wsi dawniej i dziś. Zasób przewidziany dla klasy III. Niektóre jego elementy mogą być wykorzystane w kl. 0, I lub II.
Na łące (kl. II) Lekcja interaktywna wprowadzająca zagadnienie łąki, jako miejsca życia wielu gatunków roślin i zwierząt. Zasób przewidziany dla klasy II. Niektóre jego elementy mogą być wykorzystane w kl. 0, I lub III.
Woda i jej znaczenie (kl. III) Lekcja interaktywna wprowadzająca zagadnienie wody i różnych jej zbiorników jako miejsca życia wielu gatunków roślin i zwierząt. Przedstawia także podstawowe zasady ekologii. Zasób przewidziany dla klasy III. Niektóre jego elementy mogą być wykorzystane w kl. 0, I lub II.
Prawidłowe odżywianie – warunek zdrowia (kl. I) Lekcja interaktywna wprowadzająca zagadnienie zdrowego trybu życia oraz odżywiania. Zawiera wiadomości dotyczące zasad kulturalnego zachowania, zdrowego trybu życia i odżywiania oraz efektywnej i bezpiecznej pracy w kuchni. Zasób przewidziany dla klasy I. Niektóre jego elementy mogą być wykorzystane w kl. 0, II lub III.
ABC kosmosu (kl. III) Lekcja interaktywna wprowadzająca zagadnienie kosmosu na przykładzie Układu Słonecznego. Zasób przewidziany do wykorzystania w klasie III, jednak niektóre jego elementy mogą być wybiórczo zastosowane w innych klasach, np. 0, I lub II.
Dbajmy o naszą planetę (kl. III) Lekcja interaktywna wprowadzająca zagadnienie ekologii, zagrożeń dla środowiska, konieczności ochrony przyrody. Kształtuje także zachowania proekologiczne. Zasób przewidziany do wykorzystania w klasie III, jednak niektóre jego elementy mogą być wybiórczo zastosowane w innych klasach, np. 0, I lub II.
Pukamy do drzwi lasu (kl. I) Lekcja interaktywna wprowadzająca zagadnienie lasu jako miejsca, gdzie można znaleźć wiele gatunków zwierząt i roślin. Kształtuje także umiejętność rozpoznawania drzew. Zasób przewidziany do wykorzystania w klasie I, jednak niektóre jego elementy mogą być wybiórczo zastosowane w innych klasach, np. 0, II lub III.
W królestwie Pani Zimy (kl. I) Lekcja interaktywna wprowadzająca zagadnienie zimy jako jednej z pór roku. Przedstawia także zjawiska atmosferyczne, zabawy i zwyczaje charakterystyczne dla zimy. Zasób przewidziany do wykorzystania w klasie I, jednak niektóre jego elementy mogą być wybiórczo zastosowane w innych klasach, np. 0, II lub III.
Pogoda – kapryśna dama (kl. II) Lekcja interaktywna wprowadzająca zagadnienie meteorologii, warunków atmosferycznych, zmian pogody w ciągu roku. Zasób integralny z propozycją lekcji dla klasy II. Może być jednak wykorzystany w innych klasach.
Na wiejskim podwórku (kl. I) Lekcja interaktywna wprowadzająca zagadnienie wiejskiego podwórka, farmy, zwierząt gospodarskich, pracy i życia na wsi. Zasób przewidziany do wykorzystania w klasie I, jednak niektóre jego elementy mogą być wybiórczo zastosowane w klasie 0, II lub III.
Czas upływa (kl. II) Lekcja interaktywna wprowadzająca zagadnienie czasu. Lekcja przedstawia także historię powstania czasomierzy oraz kształtuje umiejętność posługiwania się zegarami i wykonywania prostych obliczeń zegarowych. Zasób przewidziany do wykorzystania w klasie II, jednak