szkola janowiec gab

WITAMY NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ im. JANA PAWŁA II w JANOWCU KOŚCIELNYM

STRONA GŁÓWNA

POMOCE DLA UCZNIÓW
POMOCE DLA NAUCZYCIELI
Z ŻYCIA SZKOŁY
GIM
matematyka fizyka chemia biologia geografia j.polski historia technika
GIM
matematyka fizyka chemia biologia geografia j.polski historia technika
SP
naucz.początkowe; historia_sp; j.polski_sp
SP
historia_sp ; j.polski_sp; matematyka_sp ;przyroda ; nauczanie zintegrowane
8

JĘZYK POLSKI - SZKOŁA PODSTAWOWA

Jeżeli chcesz sprawdzić się lub powtórzyć sobie swoją wiedzę z języka polskiego w ciekawy sposób ta stronka jest dla Ciebie.

KRZYŻÓWKI INTERAKTYWNE
LP
TEMAT
WYBÓR
LP
TEMAT
WYBÓR
1

Krzyżówki ortograficzne utrwalające pisownię wyrazów z "h"

2
Krzyżówka z "-ówką"
3
Krzyżówka z "Ż"
4
Krzyżówka frazeologiczna
LEKCJE ONLINE
Jeśli chcesz obejrzeć bardzo ciekawe lekcje online z animacjami prezentującymi opisywane zjawiska kliknij
1
Hans Christian Andersen i jego baśniowy świat Lekcja interaktywna przedstawiająca życie i twórczość sławnego baśniopisarza duńskiego – Hansa Christiana Andersena. Wprowadza pojęcie baśni, zaznajamia ucznia z tematyką i bohaterami opowieści Andersena. Służy pomocą w nauce analizy tekstu literackiego. Zwraca uwagę na znaczenie tytułu dla interpretacji utworu.
2
„Słowik” – opowieść o walce techniki z naturą Lekcja interaktywna mająca na celu zaznajomienie uczniów z treścią baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Słowik" oraz doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem. Zawiera ćwiczenia kształcące umiejętność pracy z tekstem literackim.
3
Czego uczą nas baśnie? Lekcja interaktywna przedstawiająca twórczość duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Na podstawie takich baśni, jak: „Brzydkie kaczątko", „Nowe szaty cesarza", „Królowa Śniegu", objaśnia nauki, które płyną z baśni. Kształci umiejętność dostrzegania dydaktycznej funkcji Andersenowskich opowieści i zdolność formułowania pouczeń wypływających z baśni.
4
W baśniowym świecie Lekcja interaktywna, podczas której uczeń zapoznaje się z treścią baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Calineczka” oraz „Pasterka i kominiarczyk”. Ponadto na poszczególnych ekranach objaśnione zostały pojęcia: baśń, fikcja literacka, dialog, elementy prawdopodobne i nieprawdopodobne świata przedstawionego
5
Co wiem o baśniach? Lekcja interaktywna prezentująca wiadomości z zakresu baśni. Wprowadza pojęcia: narrator, czas i miejsce akcji, fikcja, fantastyka, realizm; objaśnia także uczniom nauki, które płyną z baśni. Ponadto w lekcji prezentowane są zasady interpunkcyjne obowiązujące przy zapisywaniu zdań oznajmujących, pytających i rozkazujących.

Powrót do strony z podziałem przedmiotowyn